Автори Medscape виділили 3 дослідження, які були опубліковані в 2021 році і які, на їхню думку, трансформують медицину в найближчому майбутньому.
- На початку 2021 року була опублікована перша робота в журналі Science. Вчені на чолі з доктором Угур Сахіном, який є одним з розробників нової вакцини проти Covid-19, а також головою німецької компанії BioNTech, перевірили щеплення від аутоімунного енцефаломієліту на тваринній моделі. Вакцина, яка є експериментальною, на основі інформаційної РНК, без впливу на інші імунні функції, змогла захистити мишей від розвитку аутоімунного енцефаломієліту. Якщо ця вакцина спрацює на людях, то це стане справжнім проривом в історії: у людей буде можливість лікувати розсіяний склероз без додаткової імуносупресії або ж імуномодуляції.
- Дослідження, опубліковане в Annals of Neurulogy присвячено лікуванню атаксії Фридрейха омавелоксолоном, розробленим Reata Pharmaceuticals. Було проведено дослідження на тваринах. Воно показало, що цей експериментальний препарат має досить позитивний вплив на функцію мітохондрій, а також пригнічує запальні процеси. Препарат пройшов успішну перевірку в подвійному сліпому рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому брали участь пацієнти з атаксією Фридрейха.
- Дослідження, опубліковане в The Lancet, не надто оптимістичне, але однозначно важливе для клініцистів. У дослідженні з Нідерландів прийняли участь 955 пацієнтів. Вчені перевірили, чи має сенс призначати транексамову кислоту людям з субарахноїдальним крововиливом, як тільки цей діагноз підтверджується на КТ. Автори не виявили різниці між групами плацебо і тих, хто брав транексамову кислоту. Виходячи з цього зробили висновок, що введення транексамової кислоти пацієнтам з субарахноїдальним крововиливом не принесло користі.