Електрохірургічні апарати необхідні при проведенні усіх видів хірургічних втручань,- загальнохірургічних, ендо- та артроскопічних. Застосування високочастотної електрохірургії значно підвищує точність операції, суттєво зменшує крововтрати, та значно скорочує час самої операції.
Монополярна ВЧ-хірургія – це електролікувальна техніка, за допомогою якої вплив на тканину проводиться активним електродом, а для замикання ланцюга струм проходить через тіло пацієнта до нейтрального електроду, і повертається до генератора.
Біполярна ВЧ-хірургія – це електролікувальна техніка, за допомогою якої електролікування відбувається між парою електродів, що розташовані один навпроти іншого на тканині, що обробляється. В такому режимі нейтральний електрод не потрібен, та струм не проходить через тіло пацієнта.
Електрохірургічні апарати представлені 3-ма серіями – ЕХВЧ-120; ЕХВЧ-200; ЕХВЧ-300. Апарати цих серій відрізняються потужністю вихідного високочастотного сигналу. Також, апарати різних моделей відрізняються між собою частотою вихідного сигналу, функціональними можливостями, та кількістю режимів, вибір яких залежить від особливості хірургічного втручання, та морфології оперованої тканини.
Вибір інструменту залежить від багатьох факторів,- типу хірургічного втручання; вибраного режиму (різання, коагуляція, фульгурація); індивідуальних особливостей пацієнта; структури тканини, на якій проводиться операція; вподобань хірургу, який проводить операцію. Але, додатковими перевагами електрохірургічних комплексів є те, що для режиму, наприклад, Різання та Коагуляція можна використовувати той самий інструмент (дисектор, затискач, ножиці, або біполярний пінцет). Що значно скорочує час на зміну інструмента.